Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Z toho mrazí! Co spojovalo Františka Rajtorala a Davida Bystroně?

Fotbalisté spáchali sebevraždu ani ne měsíc po sobě.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 12 fotografií
Talentovaný František Rajtoral spáchal sebevraždu v Turecku. Ani ne měsíc se ve sklepě vlastního domu oběsil obránce David Bystroň. Jaké totožné události provázely jejich kariéru a následný tragický skon?

Český fotbalový svět zasáhly dvě velké tragédie. Život si vzali mladí sportovci, u kterých by takové rozhodnutí nikdo nečekal. Co spojovalo tragický osud Františka Rajtorala a Davida Bystroně?

1. Viktoria Plzeň

Za tento klub hráli oba hráči ve stejnou dobu. Jenomže působení se stalo osudné Davidu Bystroňovi. Vše začalo fenomenálním plzeňským tažením Ligou mistrů. Z obyčejných českých čutálistů byli rázem evropské hvězdy a mladí kluci tuhle proměnu neunesli. V listopadu 2011 měl po utkání s Borisovem pozitivní dopingový nález právě obránce David Bystroň. Dušoval se, že netuší, jak se mu metamfetamin do krve dostal.

Trenér Vrba chtěl mít klid na práci, tak drogovou kauzu zbytečně nerozdmýchával. A v Plzni se začalo šuškat, že Bystroň to tak nějak odnesl za všechny. Trest byl přísný. Na dva roky zákaz fotbalové činnosti. Bystroň přerušil trénink ve vrcholové formě a chtěl se dostat zpět.

Více o skandálech v tomto klubu najdete ZDE.

Kromě Viktorie Plzeň oba působili v klubu Baník Ostrava.

2. Smrt v zahraničí

Oba fotbalisté byli v době sebevraždy v zahraničí. František Rajtoral si vzal život v Turecku, David Bystroň pro změnu působil ve švýcarských nižších soutěžích. Od začátku roku kopal za kádr US Schluein Ilanz. Oba byli daleko od svých přátel a rodiny.

3. Způsob sebevraždy

Oba si zvolili stejný způsob, jak odejít ze světa. František Rajtoral se oběsil na pásku od kalhot. Trvalo 10 hodin, než ho našli. David Bystroň se podle informací iDnes.cz oběsil ve sklepě svého domu. Zanechat měl po sobě dopis na rozloučenou.

4. Finanční problémy

František Rajtoral řešil kromě depresí a rozchodu s přítelkyní i finanční problémy. Ty měl mít i David Bystroň. Do toho měl mít i problémy rodinného rázu a vypadá to, že toho na něj bylo moc.

Související články

Další články