Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Z centra Prahy zmizí segwaye. Vedení města je chce přesunout jinam

Zdroj: profimedia.cz
Praha se chystá zakázat provoz vozítek segway. Zákaz nebude platit po celém území města, ale jen ve vybraných částech. Podle vedení města budou segwaye zakázány na chodnících, stezkách pro cyklisty a chodce a v pěších a obytných zónách.

Praha nyní chystá návrh nařízení, které provoz segwayů omezí Stížnosti na segwaye se hromadí hlavně v Praze 1.

"Návrh nařízení jsem připravil ve spolupráci s kolegy z Prahy 1, místostarosty Danielem Hodkem a Richardem Burešem, protože právě centra se problém segwayů dotýká nejvíce. V tuto chvíli obsahuje návrh několik variant, na jakém území by byl zákaz uplatněn. Pokud materiál projde radou, zahájíme vnitřní i vnější připomínkové řízení, jehož výsledkem bude konečná varianta," uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Segwaye by měly být zakázány na chodnících, stezkách pro cyklisty a chodce a v pěších a obytných zónách Na vozítkách segway by lidé nesměli vjet do památkové rezervace a přilehlého území včetně lokality ohraničené ulicemi Legerova, Rumunská, náměstí Míru a Anglická.

Používání segwayů si budou moct regulovat i jednotlivé městské části. "Například mohou taxativně vyjmenovat, že se před domovem seniorů nebo v nějaké další ulici nemají segwaye používat," dodává Dolínek.

Už dnes nesmí segwaye do některých ulic v Praze 1. Radnice reagovala na stížnosti obyvatel, kterým vozítka vadila

Související články

Další články