Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Vzdaly se kariéry i mateřství. Seznamte se s odvážnými bojovnicemi proti ISIS

Vzdaly se kariéry i mateřství. Seznamte se s odvážnými bojovnicemi proti ISIS
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Nejsou to pouze muži, kteří v boji proti ISIS brání svou vlast a budoucnost. Do boje se přidávají také ženy, které se tak mnohdy vzdávají jak svých rodinných pozic, tak své kariéry a studia.

Opustily svá studia, zaměstnání i děti, aby se postavily na válečné pole a společně bojovaly proti teroristické organizaci Islámský stát Řeč je o syrských křesťankách, které vytvořily nový vojenský oddíl pojmenovaný Ženské ochranné síly ze země mezi dvěma řekami. Název naráží na polohu jejich výcvikového střediska v al-Qahtaniyah ležícího mezi řekou Tigris a Eufrat.

Tréninkem prošla už padesátka žen, další stále přibývají. A jak již bylo řečeno na začátku, mnohé z nich podobnou výzvu přijaly i navzdory skutečnosti, že jsou matky. Uvědomují si totiž, jak moc je situace vážná a že bez boje nemusí být už žádné budoucnosti ani pro jejich děti.

"Chybí mi můj Limar a Gabriella," přiznává šestatřicetiletá Babylonia. "Mám strach, že mají teď hlad, žízeň nebo je jim zima. Vysvětlila jsem jim, že to ale dělám proto, abych ochránila jejich budoucnost. Myšlenka na ně mi dodává síly a ještě více mě utvrzuje v tom, že dělám správně, když chci proti ISIS bojovat." K podobnému rozhodnutí ji inspiroval manžel, sám aktivní voják.

Odhodlána bojovat je také osmnáctiletá Ormia. "První jsem měla strach z hluku vystřelujících děl, ale hned mě to přešlo. V boji proti teroristům bych ráda stála v první linii."

Jedna z velitelek, čtyřiadvacetiletá Samir potom zasílá svým protivníkům jasný vzkaz "Nebojíme se vás a rozhodně nebudeme v příštích bitvách chybět."

Související články

Další články