Jane a Gina se seznámily v práci a jejich přátelství vydrželo dlouhých 14 let. Pak ale přišla tragédie – Gina, která v té době byla již dvojnásobnou matkou, se zabila při autonehodě. Stalo se tak rok poté, co se její manžel dozvěděl, že má rakovinu plic a jeho šance na uzdravení jsou minimální…

Přestože Jane měla tři vlastní děti, na které navíc byla sama, slíbila Shaunovi, že po jeho smrti si oba chlapce vezme do péče.

„Pili jsme spolu tenkrát čaj, on na to zavedl řeč a já učinila rozhodnutí, které mělo zcela změnit nejen můj vlastní život, ale i životy všech mých blízkých,“ vzpomíná Jane.

O několik měsíců později Shaun své nemoci podlehl. „Jako svobodná matka jsem to měla hodně náročné, ale neváhala jsem ani vteřinu. Klukům bylo šest a dvanáct, byli k smrti vyděšení, traumatizovaní a potřebovali mě. Potřebné formality jsme vyřídili ještě za Shaunova života, takže s úřady žádné problémy nebyly,“ říká statečná žena a dodává:

„Moje dvě starší děti – Marco a Millie – v té době už studovaly vysokou školu, takže jsme se domluvili tak, že zůstanou v našem domě a já se s nejmladší Anni-Mae přestěhuji do domu Shaunových. Všichni s tím souhlasili, ale i tak to pro mě bylo těžké.“

Jane za splnění svého slibu zaplatila vysokou cenu. Musela si najít novou práci na půl úvazku a brzy se dostala do finančních potíží. Podle svých vlastních slov ale ničeho nelituje. „Vím, že Gina a Shaun by pro mé děti udělali totéž. Nepovažuju se rozhodně za svatou, jen za dobrou kamarádku,“ uzavírá Jane.