Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

VÝSTRAHA METEOROLOGŮ: Přijdou silné bouřky s kroupami, které budou ničit majetek

Zdroj: pixabay.com
Předpověď počasí
Zatímco v Čechách je slunečno a teploty na umření, do Moravskoslezského a Olomouckého kraje již dorazily bouřky. Na některých místech lidé zaregistrovali kroupy velké až tři centimetry. Výstraha meteorologů potrvá nejméně do zítřejšího dne.

„Podél studené fronty v Olomouckém kraji a v okrese Vyškov se vyskytují velmi silné bouřky, které postupují k severu a jsou ojediněle doprovázeny kroupami a lokálně srážkovými úhrny kolem 20 mm. Předpokládáme, že jejich výskyt potrvá i v nejbližších třech hodinách,“ varuje ČHMÚ.

Meteorologové následně varují před rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopením podchodů, podjezdů, sklepů, podemletím komunikací nebo jejich zanesením unášeným materiálem. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy.

Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Můžeme očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami.

Je nutné také zabezpečit okna, dveře, skleníky nebo volně položené předměty. Pátek bude velmi podobný. Očekávejme jasno až polojasno. Na severovýchodě při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo i bouřky.

Nejvyšší teploty 28 až 32 °C, v 1000 m na horách kolem 23 °C. Slabý, během dne mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Související články

Další články