Podle vyšetřovatelů letadlo nedoplnilo palivo, protože stroj po dopadu na zem nezačal hořet. A to je právě jedna z otázek, která všechny trápí. Britský Daily Mail teď přišel se šokujícím zjištěním. Za pád letadla mohla videohra!

Obránce Demerson Costa s fotbalisty v letadle neletěl, protože byl zraněný. Zároveň ale sportovci měli skupinový chat v aplikaci Whatsapp, takže přesně věděl, co se stalo. „Všichni jsme si tam psali, dělali vtípky, stříleli si jeden ze druhého, posílali fotky. Před zápasy jsme se tam hecovali a psali povzbuzující vzkazy,“ vysvětlil Demerson. Stejně tomu bylo i před finále Copa Sudamericana, kam tým letěl.

Letadlo mělo přestup v Bolívii a ta se jim zřejmě stala osudnou. „Poslední zprávu ve skupině poslal Chinho, dělal si srandu z toho, že se kvůli jednomu z hráčů pozdržel let z Bolívie, protože si zapomněl z kufru vyndat konzoli. Let se zpozdil, protože posádka hru hledala,“ řekl Demerson, co napsal jako poslední ředitel klubu. Posádka a zaměstnanci letiště hru fotbalistovi hledali, a tak se celý let zdržel o 20 minut.

Podle brazilského listu Globo právě kvůli hledání videohry nestihlo letadlo natankovat v bolivijském městě Cobija, případně v hlavním městě Bogotě. Podle ředitele letecké společnosti LaMia, kterému stroj patřil, pilot špatně vyhodnotil, že palivo bude stačit až do cíle.

Pilot hlásil výpadek elektroniky a kvůli nedostatku paliva žádal o nouzové přistání. Letový dispečer mu povolil přistát, jenže na letiště už stroj nedoletěl. Zřítil se v horách a chybělo mu asi 18 kilometrů do cíle. Nehodu nepřežilo 71 lidí. Ve čtvrtek Bolívie odebrala letecké společnosti LaMia licenci.