Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Vykutálená babi létala 17 let načerno: Prozradila, jaký na to měla jednoduchý fígl

Vykutálená babi létala 17 let načerno: Prozradila, jaký na to měla jednoduchý fígl
Zdroj: Pixabay
Krimi
Devětašedesátiletá Marilyn Hartman má za sebou třicet letů, které absolvovala jako černá pasažérka. K tomu, aby se dostala bez letenky na palubu, přitom používala jednoduchý fígl. Teď už má ale vykutálená babička utrum.

Marilyn Hartman létala zdarma v letech 2002–2019. Podívala se tak do Kodaně, Las Vegas nebo Paříže. Podle svých slov pro CBS se cítí bezpečněji na letišti než v ulicích.

Časy cestování načerno jsou už ale pryč. Seniorka byla zadržena loni v říjnu a odsouzena k 500 dnům ve vězení. Žena, která nemá domov a nyní se léčí s bipolární poruchou, je sice už na svobodě, ale k soudu se má znovu vrátit.

Není to ovšem poprvé, kdy ji někdo odhalil. Poprvé k tomu ovšem došlo až v roce 2014 při pokusu dostat se na palubu letadla, mířícího ze San José v Kalifornii do Las Vegas. Soud ji sice pokáral, ale i přesto Marilyn Hartman ve své dobrodružné zálibě pokračovala dál. Pak byla zadržena v roce 2016 a odsouzena k půlroku domácího vězení. Ani tento trest ji však posléze od létání načerno neodradil.

Unikla i federálním agentům

K tomu, aby se dostala na palubu si například důmyslně schovávala tvář pod vlasy. Údajně tak proklouzla i federálním agentům, kteří kontrolovali letenky. Hlavní trik ale byl o něco rafinovanější. Do letadla se dostala následováním jiných cestujících.

„Dostala jsem se tam, a to je dost šílené, následováním někoho, kdo nesl modrou tašku. Další věc, kterou vím, je, že jsem ve frontě k pracovníkům TSA (Transportation Security Administration, tedy Úřad pro bezpečnost v dopravě – pozn. red.) a že mě nechali projít, protože si mysleli, že patřím k tomu muži, co nese modrou tašku,“ vysvětlila pro server Metro.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy