Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Vulgarity z Lán mají pokračování: Vyznamenám ty, kteří bojovali proti ekonomickým z**dům, řekl Zeman

Vulgarity z Lán mají pokračování.
Že se prezident Miloš Zeman nebojí používat sprostá slova už posluchači Českého rozhlasu dobře vědí. Když v listopadu 2014 poprvé předvedl svou extrémně vulgární mluvu v pořadu Hovory z Lán s novinářem Janem Pokorným, pobouřil tím velkou část české veřejnosti. Tentokrát použil vulgarismy ve spojení se jmény lidí, které hodlá vyznamenat při ceremoniálu 28. října.

Když se moderátor Radiožurnálu Jan Pokorný zeptal, zda může prezident jmenovat některé osobnosti, kterým hodlá za méně než dva týdny předat státní vyznamenání, zmínil Zeman (74) třeba bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou, investora Pavola Krúpu za boj proti miliardáři Zdeňku Bakalovi a bývalou novinářku a poslankyni za ANO Janu Lorencovou. Poté se odmlčel, připomněl události okolo svého vulgárního označení členek skupiny Pussy Riot a dodal, že tito tři vyznamenaní bojovali proti „ekonomickým zm*dům“.

Moderátor pořadu se za prezidentova vulgární slova posluchačům následně omluvil. I minulého excesu se totiž hlava státu dopustila právě v pořadu Jana Pokorného. Když Zeman v roce 2014 promlouval o ruských rebelkách Pussy Riot a vysvětloval svůj negativní postoj vůči tomuto uskupení, zeptal se moderátora Pokorného, jestli ví, co název „pussy“ v překladu znamená. „K*nda. V textech této skupiny je to k*nda sem, k*nda tam, opravdu dokonalý případ politického vězně,“ pronesl klidně Zeman.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání už po prvních Zemanových výrocích konstatovala, že média, která vulgární vyjádření hlavy státu odvysílala, porušila zákon. Jak ale zabránit čelnímu představiteli, aby se takto sprostě vyjadřoval v živém vysílání, z něhož prostě vulgarity vystříhat nelze, už radní médiím nesdělili.

Související články

Další články