Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Vraždící taxikář: Za večer postřílel šest lidí. Mezi vraždami dál vozil své zákazníky

Dalton zabil šest lidí a dva těžce zranil.
+ Další fotografie
Jason Dalton (45) zabil v noci na dnešek v ulicích michiganského Kalamazoo šest lidí a dva těžce zranil. Mezi mrtvými je i malý chlapec, těžce zraněná je také mladá dívka. Policie útočníka po pátrání zadržela.

Útočník, který se živí jako řidič pro alternativní taxislužbu Uber, střílel na třech různých místech. Při zatčení nekladl odpor. Mluvčí kalamazooské policie Paul Matyas veřejnost ujistil, že byl dopaden skutečný pachatel vražedné střelby. „Hrozba pro veřejnost pominula. Víme, že je to náš podezřelý. Je ve vazbě,“ řekl na dotaz televizní stanice WWMT-TV.

Poprvé Dalton útočil v šest hodin večer místního času. První obětí byla žena, která by podle vyšetřovatelů měla přežít. Mezi první a druhou střelbou počkal celé čtyři hodiny a v klidu si vozil zákazníky.

Pak útočil znovu u autosalonu. Tam zabil otce se synem, kteří si prohlíželi auta, a hned poté u restaurace Cracker Barrel zastřelil postarší ženy v minivanu. Šest zabitých zemřelo na místě, dvě další oběti, včetně 14leté dívky, utrpěly zranění a jsou v kritickém stavu v nemocnici.

Proč taxikář vraždil, zatím není jasné. Nejspíš útočil náhodně. Žádné spojení mezi ním a oběťmi podle vyšetřovatelů zřejmě neexistuje. Než střelec zaútočil poprvé, odvezl zákazníka Matta Mellena. Ten byl jeho chováním šokován.

„Byli jsme asi tak míli od mého domu, když v tom mu někdo zavolal. Po tom telefonátu začal řídit zmatečně, projížděl stopky a trávníky. Když jsme zastavili, vyskočil jsem a utíkal pryč. On byl překvapivě klidný, já byl bez sebe,“ řekl Matt Mellen.

Dalton byl policií zadržen kolem půlnoci. Našla se u něj poloautomatická zbraň, přestože Uber zakazuje řidičům vozit v autě zbraně. Před soudem stane dnes odpoledne. Policii nejvíce trápí to, že neznají jeho motiv. Byl otcem dvou dětí a nikdy se u něj neprojevovaly násilné sklony.

Mohlo by vás zajímat

Další články