Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Vražda ve Švédsku: Uprchlík ubodal dívku, která mu nabídla pomocnou ruku

Tato nevinná mladá a krásná slečna doplatila na své dobré srdce. Chtěla jen pomoct nezletilým uprchlíkům v nouzi. Jeden z nich ji ubodal.
Zdroj: facebook.com/Alexandra Mezher
+ Další fotografie
Vražda dvaadvacetileté slečny Alexandry Mezher se odehrála ve švédském městě Mölndal v zařízení pro uprchlíky. Útočníkovi bylo teprve 15 let. Co se přesně stalo a proč na nevinnou dívku zaútočil?

Alexandra byla sociální pracovnice a svůj život zasvětila pomáhání potřebným. Pro ostatní by se rozkrájela a bohužel na to doplatila.

V azylovém centru pro nezletilé migranty byla pobodána patnáctiletým běžencem Chtěla pouze udělat dobrý skutek. Ihned po incidentu byla převezena do nemocnice. Svým zraněním chvíli poté podlehla. Teď je mrtvá a rodiče se zhroutili.

Před samotnou vraždou údajně došlo v ubytovnách pro nezletilé přistěhovalce k potyčce mezi uprchlíky a zaměstnanci. Naneštěstí to nejvíc odnesla právě nevinná slečna. Její sestřenice se nechala slyšet, že za její smrt můžou švédští politici.

Patnáctiletého útočníka z řad přistěhovalců policie okamžitě zatkla pro podezření z vraždy. S ním putovalo v poutech na policejní stanici ještě dalších osm nezletilých výtržníků.

Policie tají jak totožnost, tak i národnost útočníka kvůli jeho nízkému věku. Jedno obvinění určitě padne. Co bude se zbylými agresivními chlapci, zatím jasné není.

Přestože švédská policie vládu prosila o posílení jejich týmu o dalších 4 100 strážníků, zatím se tak nestalo. Policie nutně potřebuje rozšířit své řady, aby mohla lépe hlídat uprchlíky a zabránit dalším útokům. Dost možná by se brutální vražda mladé slečny Alexandry nestala.

Šéf švédské policie Dan Eliasson jen potvrdil, že je opravdu třeba tým posílit o nové policisty: "Švédští muži zákona musí zasahovat v centrech, kde jsou ubytovaní uprchlíci. V současném počtu nemají šanci to zvládnout. Strážníci musí zasahovat v těchto centrech čím dál častěji a pak nestíhají kontrolovat jiná místa,“ uvedl k situaci.

Jen minulý rok přijalo Švédsko přes 160 tisíc žadatelů o azyl. 35 tisíc z nich jsou nezletilé děti, které dorazily bez doprovodu rodičů.

Tato brutální vražda rozpoutala vlnu nenávisti švédských občanů vůči imigrantům.

Související články

Další články