Soňa Illeová z Jindřichova Hradce byla zavražděna před devíti lety. Bylo to v den, kdy s kolegy z práce byla na vánočním večírku. Bylo jí 30 let a byla v té době těhotná. Vraha se pořád nedaří dopadnout.

Kriminalisté nyní uvolnili fotku z jejího pohřbu. Pohyboval se tam muž v šedé bundě, kterého intenzivně hledají. „Mladý muž na záběrech z pohřbu Soni Illeové z března roku 2009 je důležitým svědkem v případu. Žádáme proto, aby se přihlásil na policii či aby se přihlásili lidé, kteří jej poznávají,“ uvedl pro idnes.cz jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Co tento muž o případu ví? Mohl Soňu Illeovou v osudnou noc vidět?

Soňa Illeová zmizela čtyři dny před Štědrým dnem roku 2008. S kolegy byla na vánočním večírku. V jednu hodinu ráno si nalehko vyšla před bar. Zdálo se, že se hned vrátí zpět k rozjuchané společnosti. Jenže zpět do baru se už nevrátila. V šatní skříňce se pak našla kabelka i kabát. Pro které se už nikdy nevrátila.

Po několika měsících našli rybáři její tělo v řece Nežárce. Byla nahá a za zády měla pomocí lepící pásky spoutané ruce. Soně Illeové chyběly tři prsteny – včetně snubního. Při pitvě se zjistilo, že Illeová byla těhotná.

Stín podezření padl na manžela. Karel Ille ale požádal policii, aby sám mohl jít na detektor lži. Chtěl dokázat, že on s vraždou své ženy nemá nic společného. Soňa mu v noci volala z večírku, že dorazí později.

Kriminalisté jsou přesvědčení, že Illeová od baru odjela autem. S někým, koho zřejmě znala. Kriminalisté mají důkazy, že část noci prožila na firemní chatě. Pak ji někdo svázal a utopil v řece.

Mladík z fotky by do případu mohl vnést nové stopy. V době pohřbu mu bylo kolem 30 let. Stejně jako Soně Illeové. Pokud ho poznáváte, kontaktujte policii.