Ačkoli seriál HBO Hra o trůny vypadá opravdu velkolepě a některé epizody by se klidně mohly promítat v kině, nestojí zase tolik peněz. Tedy alespoň v porovnání s jinými seriály.

Natáčení Hry o trůny je samozřejmě velmi nákladné. V průměru stojí natočit jednu epizodu okolo 6 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba neuvěřitelných 120 milionů korun. Za tuto částku by mimochodem mohly vzniknout čtyři velmi drahé celovečerní české filmy do kina.

Není se co divit. Hra o trůny má drahé digitální efekty, kostýmy a natáčejí se na takových místech, jako je Chorvatsko, Irsko nebo Island. Na čem ale tvůrci Hry o trůny hodně ušetří, to jsou herci. Nehrají tam totiž žádné vyloženě velké hvězdy.

Když se totiž například porovnají náklady Hry o trůny třeba s poslední řadou seriálu Přátelé, sitcom o partě kamarádů odehrávající se jen v několika málo místnostech byl mnohonásobně nákladnější. V poslední sérii dostávali všichni hlavní herci jeden milion dolarů za epizodu, což znamená náklady 7 milionů za díl jenom za herce. Do toho nejsou započítány další náklady na štáb a samotné natáčení.

Také například první dvě epizody seriálu Ztraceni, tedy ty s pádem letadla, stály mezi deseti až čtrnácti miliony dolarů. Nebo další seriál HBO Broadwalk Empire, který režíroval Martin Scorsese, měl první epizodu za neuvěřitelných 18 milionů dolarů.