Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Víte, kolik stojí natočení jedné epizody Hry o trůny? Neuvěříte, jaká na to padne částka!

Víte, proč v seriálu nejsou například tak často draci, jak by jinak měli
být? Vytvořit je stojí spoustu peněz.

Ačkoli seriál HBO Hra o trůny vypadá opravdu velkolepě a některé epizody by se klidně mohly promítat v kině, nestojí zase tolik peněz. Tedy alespoň v porovnání s jinými seriály.

Natáčení Hry o trůny je samozřejmě velmi nákladné. V průměru stojí natočit jednu epizodu okolo 6 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba neuvěřitelných 120 milionů korun. Za tuto částku by mimochodem mohly vzniknout čtyři velmi drahé celovečerní české filmy do kina.

Není se co divit. Hra o trůny má drahé digitální efekty, kostýmy a natáčejí se na takových místech, jako je Chorvatsko, Irsko nebo Island. Na čem ale tvůrci Hry o trůny hodně ušetří, to jsou herci. Nehrají tam totiž žádné vyloženě velké hvězdy.

Když se totiž například porovnají náklady Hry o trůny třeba s poslední řadou seriálu Přátelé, sitcom o partě kamarádů odehrávající se jen v několika málo místnostech byl mnohonásobně nákladnější. V poslední sérii dostávali všichni hlavní herci jeden milion dolarů za epizodu, což znamená náklady 7 milionů za díl jenom za herce. Do toho nejsou započítány další náklady na štáb a samotné natáčení.

Také například první dvě epizody seriálu Ztraceni, tedy ty s pádem letadla, stály mezi deseti až čtrnácti miliony dolarů. Nebo další seriál HBO Broadwalk Empire, který režíroval Martin Scorsese, měl první epizodu za neuvěřitelných 18 milionů dolarů.

Mohlo by vás zajímat

Další články