Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Víte, kde se skrývá Jantarová komnata? Nejspíš v bunkru v Polsku

Kde Jantarová komnata může být?
Zdroj: profimedia.cz
Jantarová komnata je tématem, o kterém se teď hojně diskutuje. Hledači pokladů spekulují o tom, kde by asi mohla být. Podle Němců měla být na zámku ve Frýdlantu, teď by prý měla být zase pro změnu v bunkru v Polsku. Jak to tedy je?

Nikdo se nemůže shodnout na tom, kde by asi tak mohla být Jantarová komnata. Generace hledačů pokladů po ní pátrají už od druhé světové války. Teď přišli s další novinkou. Jantarová komnata by měla být podle nových informací v jednom z nacistických bunkrů v polských Mamerkách pod Wegorzewem ve Wyrminsko-mazurském vojvodství, a to chráněna tlustým betonem. Jenže jestli je to pravda, to zatím nikdo neví.

K bunkru už se vydali s georadarem, který odhalil skrytou místnost o rozměrech 3×2×9 metrů. A tam by se podle některých odborníků mohl tento skvost nacházet.

Během zimy 1944 údajně přijela k bunkru německá nákladní auta se silnou ostrahou, aby zde vyložila neznámý náklad. Obsah beden pak speciální jednotka wehrmachtu zapečetila. Podle polských médií se prý konečně objevily relevantní informace o zmizelé Jantarové komnatě a že stopy skutečně vedou do Mamerek.

Jestli tomu tak je, je zatím záhadou. Možná jde jen o tah na turisty, aby se do těchto končin vydali na výlet. Hledači pokladů se většinou nemůžou dohodnout, kde by to mělo být. A tak zase za pár měsíců určitě uslyšíme o nějakém jiném místě, kde stoprocentně bude Jantarová komnata.

Jantarovou komnatu v roce 1716 daroval ruskému caru Petru I. pruský panovník Bedřich Vilém. V roce 1941 ji Němci u Petrohradu demontovali a až do jara 1945 byla uložena v Königsbergu, dnešním Kaliningradu. Od roku 1945 po ní hledači pokladů neúspěšně pátrají, a to například v Krušných horách, na Šumavě či v Rakousku.

Související články

Další články