Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Víte, co všechno umí kokosový olej? Budete koukat, kde všude vám může pomoct!

Víte, co všechno umí kokosový olej? Budete koukat, kde všude vám může pomoct!
Zdroj: archiv
Zázrak jménem kokosový olej je už asi pro všechny známý. Jde o skvělou kosmetickou vychytávku a poslouží i v kuchyni pro milovníky zdravého vaření. My pro vás máme ovšem další upotřebení tohoto zázračného oleje. To budete koukat!

Je to málo pravděpodobné, ale pokud jste skutečně ještě neslyšeli o zázračném kokosovém oleji, máme pro vás teď seznam oblastí, ve kterých můžete tento produkt použít. Drogerie, ale i bio obchody praskají ve švech právě nejrůznějšími značkami tohoto oleje, a proto není problém si třeba hned dnes jeden koupit Tohle jsou věci, ke kterým kokosový olej prostě potřebujete.

1. Vaření

Své využití nachází olej v kuchyni, a to při přípravě salátů, mas i sladkých pokrmů. Výhodou je, že se olej při vysokých teplotách nepřepaluje, a tak se hodí i na smažení. Obsahuje celou řadu vitamínů a jde o dobrého pomocníka i při dietě.

2. Zuby

Asi nejvíc překvapující pro vás bude fakt, že kokosový olej má bělící účinky. Každý den si po vyčištění zubů nechte působit lžičku oleje v ústech na 15-20 minut. Další variantou je nanést olej přímo na kartáček a vyčistit si zuby. Zázraky uvidíte hned po prvním čištění. Dále olej dokonce zklidňuje dásně a léčí afty

3. Péče po opalování

Tato rada se vám bude na léto opravdu hodit. Olej skvěle léčí spálenou kůži od sluníčka, zklidňuje ji a regeneruje.

4. Vlasy

Výborné je používat kokosový olej i jako zábaly a masky na vlasy. Dále si občas můžete promastit konečky nebo pokožku hlavy. Pokud máte zrovna volný den, nebojte se nechat si olej působit klidně 24 hodin. Olej léčí roztřepené konečky, lupy, a dokonce zachrání zacuchané vlasy.

5. Pokožka, pleť

Tento olej je vhodný pro všechny typy pleti, a tak ho můžete používat místo klasického krému. Doporučuji používat ho večer, aby se stihl olej dostatečně vstřebat. Možná pro vás bude překvapením, že dokonale pomáhá na akné.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy