Stovky Britů v těchto dnech solidárně přispívají na budoucnost těchto dětí. Mike Bennet byl truhlář, kterému před čtyřmi lety našli nádor na mozku. Léčba nezabrala, on musel nechat práce a nakonec zůstal na lůžku ve svém domě. A to do té doby, než musel být kvůli zhoršení stavu převezen do hospicu.

Rok nato byla rakovina ledvin diagnostikována i jeho manželce Julii. Ta prodělala několik chemoterapií a ozařování. Málem kompletně zkolabovala, ale nakonec v sobě našla sílu kvůli dětem.

Nakonec ale musela manžela následovat do hospicu. Mike zemřel na začátku týdne a byl by naprostý zázrak, kdyby se Julie uzdravila. Nechtěla své děti nechat nezajištěné. Všichni budou samozřejmě dědit, ale to nepokryje jejich náklady. A tak jim zřídila speciální fond, kam můžou dobrovolníci přispívat.

Lidé v sousedství navíc nemocnou ženu navštívili a slíbili jí, že na děti budou dohlížet a starat se o ně. I když jsou už Luke a Hannah dospělí, tak nemají práci na plný úvazek. Oba studují a měli problém uživit sebe a navíc nejmladšího Olivera.

Když se sourozenci dozvěděli, že je v jejich fondu v přepočtu přes 700 tisíc korun, nestačili zírat. „Moje sestra, bratr i já jsme uneseni neskutečnou podporou a štědrostí, kterou dostáváme od našich přátel a známých. Moc děkujeme. Právě díky vám můžeme zůstat na škole. Děkujeme také za krásná přání, která posíláte naší matce, a uklidnění, že na nás v budoucnu budete dohlížet,“ říká nejstarší syn Luke.