V děsivém případu „Sestra smrt“ se díky hloupému názoru, že nezákonná asistovaná sebevražda je správná věc, objevují názory, že obviněná Věra M. (50) nebyla špatný člověk a v okolí byla velmi oblíbená. Redakce si záměrně udělala srovnávačku s jinou velice oblíbenou sestrou a zjistila šílenou věc, totiž že Sestra smrt je určitě lepší člověk než Babeta Trefná z Ordinace v růžové zahradě 2. Tady je důkaz.

1. Sestra smrt není k*áva!

Věra byla podle sousedů oblíbená paní, v práci už to tak růžové nebylo, ale prý to byla vlídná kolegyně, navíc skvěle rozuměla odborné stránce věci. Babeta Trefná z nemocnice v Kamenici je naopak naprostá dylina, která před svým červencovým (snad definitivním) odchodem jenom seděla za recepcí a do všeho kafrala. Ano, své práci rozuměla také, ale jen naoko, ve skutečnosti se totiž jednalo o herečku Báru Štěpánovou, která ví o zdravotnictví kulové.

2. Sestra smrt je hezčí

Redakce má k dispozici fotografie Sestry smrti bez pásky, a když je srovnáme se skoro stejně starou Štěpánovou (54), je rozdíl obrovský. Zatímco Věra je poměrně sympatická padesátka, Štěpánová je ošklivější, menší, kulatější a bez make-upu i strašidelnější.

3. Sestra smrt není nafoukaná

Věra M. prý vynikala skromností a ochotou pomoci, velmi vlídně to popisují sousedé z domu, kde žije. Oproti tomu představitelka Trefné Štěpánová bývá často pomlouvána jako namyšlená fiflena, která dává okolí nepokrytě najevo, že je paní herečka. Své si s ní užívají většinou personály restaurací a jídelen a také méně slavní kolegové na place. Legendární je historka, kdy musela být na poslední chvíli stažena z pořadu TV Nova VIP Poker Show prostě proto, že dávala Sámeru Issovi a Dominice Mesarošové při zkouškách nepokrytě najevo, že je něco víc, až zjistila, že ne vždycky a všude to platí.

4. Sestra smrt není chartistka

Jediné místo, kde vítězí Babeta Trefná, která podepsala Chartu 77, zatímco Věra Chartu nepodepsala, ale tu nepodepsal kdekdo, takže to nemůžeme Věře vyčítat. A i kdyby, taková Babeta třeba neprovedla ani jednu euthanasii, ač ji určitě nějaký umírající prosil.

5. Sestra smrt je nevinnější než Babeta!

Věře zatím nic neprokázali a je třeba na ni koukat jako na nevinnou, zatímco Babeta je vinna. Jen si vzpomeňte, jak ničila život primáři Suchému i mladým kolegům v nemocnici! Dobře, Věra taky pár životům asi nepomohla, ale ta to prý myslela dobře, kdežto Babeta i její představitelka to myslely zle! Proto je lepší člověk Věra M. a nedá se s tím nic dělat.