Nehod je na silnicích bohužel hodně, některé jsou ale i smrtelné. Když člověk havaruje ve vysoké rychlosti, většinou nemá šanci přežít. Odborníci na bezpečnost v dopravě v čele s předním traumatologem Christianem Kenfieldem a ve spolupráci se sochařkou Patricií Piccinini vytvořili figurínu, která znázorňuje člověka, který by autonehodu přežil.

Tento obr se jmenuje Graham a vznikl ke příležitosti australské kampaně za bezpečnost na silnicích. Je opravdu velký a má navíc něco, co normální člověk ne. Na první pohled si hned všimnete jeho placatého tučného obličeje, který chrání nos a uši. Hlava je samozřejmě také větší a připomíná helmu na kolo. Tato figurína nemá žádný krk, aby se předešlo zlomeninám vazu nebo hyperflexi krku.

V první řadě Graham chrání srdce, proto má zvětšený hrudník. Navíc má mezi obratli vzduchové polštáře, aby byly hrudník a orgány co nejlépe chráněné. Musí mít také tlustší a pevnější kůži, aby vydržela celý náraz.

Grahama můžete posadit za volant i na místo spolujezdce a vždy zaručeně přežije. Navíc má rychlé nohy a kolena se mu prohýbají do všech směrů, aby se nemohlo stát, že si zlomí nohu, pokud by ho srazilo auto. Tento muž je prakticky dokonalý, jenže takový člověk bohužel není.