Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Video: Takhle hoří Lamborghini Miura za 30 milionů

Lamborghini Miura z roku 1971 shořelo na silnici poblíž Actonu v západním Londýně. Šokovaný majitel mohl jen bezmocně přihlížet. Video zachycující dramatické okamžiky se následně objevilo na serveru YouTube.

Paradoxně právě tento model (kterého Lamborghini vyrobilo pouhých 764 kusů) byl vždy značně náchylný ke vznícení. „Tato událost je trpkou připomínkou toho, že jezdíte-li v klasickém autě, měli byste u sebe mít i hasicí přístroj,“ poznamenal odborník na sportovní vozy James Cottingham.

Dobrou zprávou je nicméně to, že zničené Lamborghini neskončí ve šrotu. „Lamborghini Miura SV prostě nemůže být neopravitelné. Vyžádá si to spoustu práce, ale nakonec bude zase jezdit,“ dodal Cottingham.

Lamborghini Miura bylo svého času nejrychlejším silničním autem na světě. Se svým dvanáctiválcem dokáže zrychlit z nuly na sto za cca 6,7 sekundy a dosahuje maximální rychlosti přes 273 km/hod.

Související články

Další články