Kontroverzní skupina, které se v minulosti podařilo například propašovat jaderný výbuch do vysílání České televize, opět udeřila.

„Dnes nad Pražským hradem konečně zavlála standarta muže, který se nestydí vůbec za nic,“ okomentovali svou akci umělci a poukazují na to, že jim vadí například opilecké vrávorání nad českými korunovačními klenoty, styky s pochybnými diktátory či zahájené trestní stíhání člověka, který po něm údajně hodil vejce.

„Mohu potvrdit, že došlo nejen ke zneuctění státního symbolu, vlajky prezidenta republiky, což je mimochodem trestný čin, ale též ke zneuctění hradu českých králů. Doufám, že policie a státní zastupitelství budou postupovat naprosto nekompromisně, i když se pachatelé budou snažit stylizovat do role obětí,“ uvedl pro iDNES.cz Milošův mluvčí Jiří Ovčáček a s tvrdými reakcemi pokračoval i na Twitteru.

Hrad klasicky využil právě tu dějinnou souvislost, která se jim zrovna hodí, a upozornil, že jen za času nacistické okupace nevlála nad Prahou vlajka prezidenta republiky. To následně ještě okořenil tím, že z útoku obvinil „fašizující se pražskou kavárnu“.

Skupina ZTOHOVEN k videu připsala následující text: