Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Video: Mladík se narodil se zdeformovanýma rukama, stejně je z něj virtuos

Landon Weeks je ukázkovým příkladem člověka, který se dokázal postavit nepřízni osudu a najít v sobě dost vnitřní síly, aby se vyrovnal se svým postižením. Přestože má zdeformované ruce, hraje výborně na klavír a zpívá.

Sedmnáctiletý Landon trpí vrozenou vadou, která způsobuje zkrácení končetin. Jeho ruce i nohy se tak nacházejí velmi blízko k tělu. „Nikdy jsem nepotkal nikoho se stejnými horními končetinami, jako mám já. Dlouho jsem se za svůj vzhled styděl, ale dnes o něm rád vtipkuji s malými dětmi. Vyprávím jim, že mi ruce sežrali žraloci nebo unesli mimozemšťané,“ říká Landon.

„Moje rodina mě vždy podporovala ve všech mých zájmech a pomáhala mi rozvíjet mé talenty. Díky tomu jsem se naučil dělat i zdánlivě nemožné věci. Mám vynikající krasopis, hrál jsem závodně fotbal a basketbal. Mohu driblovat, střílet koše, potápět se, jezdit na lehokole…“ vypočítává mladík.

Úplně nejvíc však Landona lákalo studium hudby. Už ve věku jedenácti let se pevně rozhodl, že se naučí hrát na klavír stejně dobře, jako jeho zdraví bratři. Měl velké štěstí – ujala se ho jistá bývalá koncertní pianistka a vynikající učitelka, která po autonehodě částečně ochrnula a od té doby může hrát pouze dvěma prsty. „Okamžitě rozpoznala můj talent. Vždy mě povzbuzovala a motivovala. Doufám, že se mi podaří naplnit můj potenciál a i já budu moci inspirovat ostatní k tomu, aby se nebáli jít za svým snem,“ dodal Landon.

Související články

Další články