Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Video, které dojme každého, kdo má srdce: Muž s Alzheimerovou chorobou pláče, že ho nenavštěvují kamarádi

Alan svou nemoc nesnáší. Nejraději by byl zdravý.
+ Další 2 fotografie
Šestašedesátiletý Alan Beamer trpí touto nepříjemnou nemocí a je smutný, že o něj přátelé přestali mít zájem. V jeho společnosti už se necítí tak jako dřív a raději ho vůbec nenavštěvují. Muž by přitom jejich přítomnost opravdu uvítal.

Jeho žena Mary Beth Beamer onemocnění prožívá s ním, stejně jako jeho přání mít u sebe ty nejbližší přátele. Rozhodla se mužovu touhu zdokumentovat ve videu.

Smutný muž propukne v pláč, když se rozpovídá o samotě, která ho trápí. Dále také popisuje, jaké to je s Alzheimerovou chorobou žít. Přátelům vzkazuje, aby se nebáli. Je úplně stejný, jako když byl zdravý. Nemusí se ho bát.

„Moc bych si přál, aby moji přátelé jednoho dne přišli a povídali si se mnou, jako to dělali kdysi. Opravdu mi chybějí,“ svěřil se smutně Alan.

Když své kamarády potká, chovají se divně. Skoro jako by se ho báli.

Svoji nemoc by nejraději ignoroval. Touží být zdravý a užívat si stáří.

Na konci videa vystoupí Alanova manželka Mary Beth a vysvětluje, co je přimělo k natočení dojemného videa.

„Nejdůležitější pro nás je, aby lidé věděli, že Alzheimerova choroba není nakažlivá. Nemusejí se podobně postiženého člověka bát. Není to pro nás lehké žít s touto nemocí, ale i tak se snažíme o plnohodnotný život. Bohužel se jí nemůžeme zbavit lusknutím prstu. Vám, přátelům, pohled na Alana možná zlomí srdce, ale pokud ho máte rádi, přijďte za ním. Bude moc vděčný,“ uzavřela žena s nadějí.

Mohlo by vás zajímat

Další články