Tuto práci byste zřejmě nikdo dělat nechtěl. Musí to být strašný pocit i pro přátele a rodinu, když nikdy nevíte, jestli se z práce dostanete v pořádku zpět domů. Jako dělníci z Číny, kteří pracují na novém projektu a musí chodit po viklajícím se mostě bez zábradlí ve výšce 1700 metrů. Na nebezpečnou práci upozornil portál Daily Mail.

Bezpečnostní opatření jsou v tomto případě hodně omezená a stačí jen, aby se prolomilo pod dělníkem prkno, a spadne ze dvou kilometrů dolů. To by pro něj byla jistá smrt! Most je totiž přišroubován ke skále v nepochopitelných úhlech dost ledabyle a vypadá to, že ani nemůže člověka udržet.

Jejich příbuzní tak denně trhnou hrůzou, aby se nic takového nestalo a jejich muži přišli v pořádku domů. Mají jen uvázané lano kolem těla a na hlavě přilbu, která by je v případě katastrofy měla ochránit. Což by se ale zřejmě nestalo.

Muži pracují na prodlouženém chodníku, který vede na vyhlídkovou terasu Laowang Mountain v provincii Jiangxi. Dělníkům je většinou kolem 50 let a mnozí žijí daleko od svých rodin v horách.

Například Wang Changmu je zkušený stavební dělník, který o sobě tvrdí, že je odvážný, pokud jde o chůzi na vratkých prknech a už si na to zvykl. Nemůže přemýšlet každý den, jestli umře, ale prostě dělat svoji práci.

Most je dlouhý 4 kilometry a tuto trasu musí jít dělník až šestkrát denně tam a zpátky. Stavba by měla být dokončena koncem tohoto měsíce, takže snad už pak dělníci nebudou riskovat svoje životy a vrhnou se na stavbu něčeho méně náročného.

Hledáte práci? Podívejte se na nejnovější nabídky ZDE.