Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

VIDEO Hoštice ze Slunce, seno po třiceti letech: Jak se změnila nejslavnější česká vesnice od dob natáčení?

+ Další 4 fotografie
Už je to 33 let od natáčení nejslavnějších letních českých komedií Slunce, seno... Režisér Troška si pro své filmy vybral malebnou jihočeskou vísku s názvem Hoštice. Tenkrát vůbec netušil, že jim na několik dekád zajistil návštěvy turistů. Jak ale vypadá vesnička dnes?

Chystáte se během nějakého víkendu do Hoštic? Tak pozor, zdaleka ne všechny "atrakce" jsou po letech ještě otevřeny.

Místní obyvatelé jsou na letní návaly turistů zvyklí. Cvakání foťáku je nerozhodí a někteří na popularitě Hoštic dokáží hezky vydělat. Akorát už neuvidíte všechna kultovní místa. Zákaz vstupu je třeba do dvora Škopkových, kde malý Jirka trávil králíky voskovkami a na pojízdné posteli ležela babka s pivem.

Dále se nedostanete do zámečku, tehdejší radnice, kde je zákaz vstupu. Dále rovnou zapomeňte na kravín, ten je v dezolátním stavu se zákazem vstupu.

Ale teď k místům, kam se dostanete - dům Konopníkových je na prodej, hospoda, kostelík a hřbitov jsou volně přístupné Postel báby Škopkové nebo motorku Venci Konopníka si můžete prohlédnout v areálu JZD.

A zbývá nám třešnička na dortu. Na návsi je postavená zhruba třímetrová socha (přitom by bohatě stačila v životní velikosti) Heleny Růžičkové.

Související články

Další články