Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Video: Babica slavil narozeniny: Připomeňte si jeho slizké hlášky a šílená jídla, ze kterých vás chytne žlučník!

Proslulé Babicovy blafy.
Zdroj: youtube.com

Jiří Babica oslavil 1. května své dvaapadesáté narozeniny. Světoznámý šéfkuchař, majitel 14 michelinských hvězdiček, osobní přítel Jamieho Olivera, mentor Gordona Ramsayho, vynálezce sojovky a kečupu (neberte to vážně), se zapsal jako mistr v používání náhražek, receptů, které jsou pro ty, co mají problémy s trávením, a řečník, nad jehož hláškami by kroutil hlavou i lidový humorista a autor Rudy Pivrnce Petr Urban.

V tomto sestřihu vás čeká "velmi zdravý" recept na kedlubnové hranolky, smažící se v hektolitrech oleje nebo podivná směs, kterou Jirka familiárně nazývá hamburgery. Babicovy hlášky se staly natolik populární, že si s z něho několikrát udělal legraci i Zdeněk Pohlreich (56) ve svém televizním pořadu.

Tady je ještě několik Babicových hlášek, které se staly nesmrtelnými:

1. Tvrdý játro není tak dobrý, jak měkký játro.

2. Mozarella je takovej sýr bez chuti a bez zápachu. Ale je dost populární. Lidi, který hubnou, ho maj rádi.

3. Kdo nemá žampiony, tak ať si tam dá nějaký jiný houby. A teď důležitý, kdo nemá žádný houby, tak ať si tam nedává vůbec žádný houby.

4. Je to supr... Jednoduchý a postaví to každýho šohaje na nohy, vyčistí tělo, dodá žaludku mikroflóru, vitamíny, odbourá to všechny i volný radikály a hlavě dodá sebevědomí, žloutky prý i vlasy a lesk, taky trochu jsou afrodiziakem. Tak to přece musí bejt i zdravý...

5. Ratatule. "Dneska si tady spolu připravíme francouzskou zeleninu a to bude ratatule."

6. Kurkuma je japonskej šafrán, kterej se používá kupodivu v Indii. Je to v podstatě takový barvivo. Ale blíží se to samozřejmě ke kari.

Související články

Další články