Tzv. pageant soutěže jsou americký výmysl pro znuděné, zhrzené a pomýlené americké matky, které si nezadají s morem a čím víc jsou oblíbené, tím víc se najde jejich kritiků. Každý elementárně příčetný člověk vychovávající své dítě musí zákonitě s touto věcí nesouhlasit, ač na ni neexistuje jediná zákonná páka, která by ji zastavila nebo aspoň omezila.

Věkově.

Do soutěže přihlašují nudící se matky své čtyřleté dcery, které se producírují s make-upem, s umělými vlasy a řasami, s opálením ze solária, v podpatcích, v minisukních, jsou po dietách a po kosmetických úpravách. Pageants už hraničí s týráním svěřené osoby a z dětí rostou rozmazlení, nevychovaní, hloupí a omezení spratci, které zajímají jen peníze, korunky vítěze a nové šaty.

Jednou z těchto matek je i Liane Dix, která svou čtyřletou dceru Scarlett Dix (jméno jak pro prostitutku nebo pornohvězdu) cpe všude, kde se dá něco vyhrát. Naposledy ji navlékla do kostýmu servírek z amerického řetězce Hooters a na výsledek se můžete podívat ve videu.

Hooters jsou americké řetězce, najdete je i u nás, kde obsluhují jenom a zásadně velmi mladé a velmi vyvinuté slečny, které jsou oblečené tak, že na sobě nemají skoro nic. Právě proto jsou nejčastějšími hosty muži. Servírky z Hooters mají na sobě upnutá tílka a příliš těsné a krátké šortky, z nichž jim lezou půlky.

Liane Dix si řekla, že to je přesně to, co její dcera k vítězství potřebuje, a tak ji naučila striptýzový tanec a poslala ji na pódium v tomhle. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Když byly mně čtyři roky, hrála jsem si s blátem a koukala se na svou kamarádku, jak žere žížaly,“ napsala do diskuze pod video jedna slečna.

„Ona je nastříkaná sprejem na opalování a na sobě má kostým holek z Hooters? Zavoláte konečně už někdo sociálku?“ ptá se další. Matka Liane se brání, že je všechno v pořádku a nevidí na vystoupení své dcery, která ještě ani neumí číst a psát a počítat do desíti, nic špatného. „Nechápu, proč se z toho dělá takový skandál,“ diví se naivně.

Kdy už konečně pageants zakáží? Souhlasíte s námi, že je to nechutné zneužívání? Co si myslíte o vystoupení malé holky ve videu v čase 1:50 a dále? Napište nám do diskuze! Nebo naopak svoje dcery přihlašujete do podobných soutěží a máte s tím jen pozitivní zkušenosti? Svoje zážitky můžete poslat na email barbora.koukalova@extra.cz.