Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Velký zvrat v případu Terezy H.: Celníci fatálně pochybili, pašeračka se může smát

Tereza H. se těšila na rozsudek, zase to nevyšlo.
Zdroj: lahorenews.tv
+ Dalších 22 fotografií
velký zvrat
V lednu minulého roku se na mezinárodním letišti v Láhauru Tereza H. (22) snažila propašovat devět kilo heroinu v kufru, který měl dvojité dno. Tereza byla ale chycena a z průměrné české občanky, která ničím příliš nevynikala, se rázem stala pákistánská celebrita. V současné době jsou soudní stání neustále odročována. Tereze ale svitla naděje. Celníci, kteří zadrželi pašeračku, udělali velkou chybu, která se blonďaté dívce může velmi hodit. Terezin obhájce je přesvědčen o tom, že takové pochybení můžete Tereze nahrát do karet. O co jde?

Čím déle se vleče kauza kolem Terezy H., která se snažila loni v lednu propašovat na pákistánském letišti devět kilo heroinu, tím více se dívčin obhájce začíná radovat z toho, že by jeho klientka mohla dostat mnohem nižší trest.

Jde totiž o to, že celníci, kteří zatýkali Terezu velmi pochybili. Malé nesrovnalosti se už objevily i v protokolu, kde se uvádí, že u dívky bylo nalezeno 8,7 kilogramu heroinu, ale v některých částech spisů se zase uvádí 8,5 kilogramu.

Navíc celníci poslali spis do laboratoře s několikadenním zpožděním, protože si nebyli jisti, kdo bude mít případ na starost. Pákistánský právník Gull Hassan Khana je přesvědčen o tom, že celníci udělali velkou chybu.

"Poslali otestovat pouze 5 gramů. Podle pokynů Nejvyššího soudu je ale nutné analyzovat 5 gramů na každý kilogram drogy, měli tedy odeslat 45 gramů," tvrdí s tím, že by Tereza mohla za takových okolností dostat i nižší trest, než se předpokládá.

"Laboratoř po převážení došla k nižší hmotnosti. Sám jsem řešil podobný případ, kdy se pak musela na základě toho přepočítat i původní celková váha zadržené drogy a klienta se pak týkala mnohem nižší trestní sazba," dodal s tím, že i ve váze drog jsou nesrovnalosti.

Zatím to tedy vypadá, že by Tereza měla dostat podle předběžných odhadů maximálně 15 let. Kdy bude vyřčen konečný verdikt se stále neví. Má známá česká pašeračka šanci odejít od soudu se sníženým trestem kvůli pochybení vyšetřovatelů?

Související články

Další články