Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Velký zvrat: Donald Trump a Kim Čong-un se sejdou! Zažehnají jadernou krizi?

Donald Trump a Kim Čong-un budou jednat na společné schůzce.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Nejpozději v květnu se uskuteční summit Spojených států se Severní Koreou. Historicky první schůzka Donalda Trumpa (71) a Kim Čong-una (34) by mohla zažehnat velklou jadernou krizi, kterou KLDR způsobila testováním balistických střel. Tomu nyní dala stopku až do společného jednání.

Donald Trump a Kim Čong-un se sejdou a budou jednat o denuklearizaci KLDR. Byl by to historický úspěch a zažehnání jaderné krize, která v určitých momentech hrozila přerůst až ve světový konflikt.

O pozvání vůdce KLDR do Bílého domu informoval Čchong Ui-jong, poradce jihokorejského prezidenta, který pozvání pro Kima přivezl. Ten má prý zájem setkat se s Trumpem v co nejbližším možném čase. Zatím se mluví o květnu. Kim měl prohlásit, že je "oddán denuklearizaci" své země. Do schůzky by také Pchongjang neměl provádět jaderné ani raketové testy.

Čchong ovšem upozornil, že pouhá slova nestačí. Sankce, které Spojené státy na Severní Koreu uvalily, budou trvat dál, než se líbivá slova nepromění v konkrétní činy. Potvrdil to i Bílý dům.

Související články

Další články