Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Velký přehled: Kdo sesbíral sošky na Zlatých glóbech? Leonardo DiCaprio se radoval nejvíc!

Bude to příště na Oscara?
+ dalších 1 fotografií
Svět filmu včera večer ovládlo předávání Zlatých glóbů. Na ty se každý herec pořádně třese, protože tyhle sošky jsou jakousi předzvěstí známějších Oscarů. Proto byl z výhry tak natěšený Leonardo DiCaprio, který na tohle ocenění čeká roky. Během předávání zazářili i Češi, ale vezmeme to postupně.

Snímek Revenant Zmrtvýchvstání, kde hraje právě Leo, si odnesl dvě ocenění. DiCaprio dostal cenu za Nejlepšího herce v dramatu a pro sošku si přišel i režisér snímku Alejandro Iñárritu.

Kromě Leonarda slavil úspěch ještě Matt Damon v komedii Marťan a dostal cenu za Nejlepšího herce v komedii. Stejnojmenný snímek vyhrál i kategorii Nejlepší komedie.

Na stará kolena se Glóbu dočkal i Sylvester Stallone za Nejlepšího herce ve vedlejší roli. Oceněn byl za výkon ve snímku Creed.

A jak dopadly dámy? Nejlepší herečkou v dramatu se stala Brie Larson. Zazářila v drasťáku Room, což je drama o uvězněné a znásilňované ženě, která byla roky zavřená v jednom pokoji, kde se snažila svému synovi ukázat celý svět. Takhle nějak se musely cítit oběti Fritzla a jemu podobných úchylů.

Nejlepší herečkou v komedii se stala Jennifer Lawrence ve filmu Joy. Kate Winslet si zase odnesla sošku za Vedlejší roli ve filmu Steve Jobs.

Sošku za Nejlepší hudbu získal Ennio Morricone, který složil soundtrack pro krvavého režiséra Tarantina k westernu Osm hrozných. A nahrával s naším Národním symfonickým orchestrem! Takže z Glóbů se můžeme radovat i u nás.

Mohlo by vás zajímat

Další články