Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Velké srovnání těl na 12 fotografiích: Slavní sportovci šli do prádla, jsou mezi nimi i hokejisté Eliáš a Hašek

Howardu Schatzovi zapózoval i náš Patrik Eliáš.
Zdroj: Archiv
+ Dalších 8 fotografií

Dokonalost lidského těla nás fascinuje už od počátku věků. Není ovšem žádným tajemstvím, že ideál krásy se neustále mění. Pokud starověké Řecko vyznávalo především mohutnou a velmi svalnatou postavu, pak v období římského impéria už bylo „in“ štíhlé a pevné tělo. A tak bychom mohli ještě dlouho pokračovat.

Možná i to je jeden z hlavních důvodů, proč je tato fotografická kolekce Howarda Schatze tak fascinující. Na Schatzových snímcích můžete vidět mnoho různých typů lidské postavy: kulturisty s vypracovanými svaly, hubené maratónské běžce i rozložité zápasníky. Všichni sportovci jsou navíc naolejovaní a oblečení ve stejném černém spodním prádle, což nám umožňuje lépe se soustředit na to opravdu podstatné – tedy jejich tělesnou konstituci.

Další zajímavostí je skutečnost, že se obvykle jedná o ty nejúspěšnější reprezentanty daných sportovních odvětví. Tím pádem by se dalo říct, že jejich těla vypadají přesně tak, jak by v ideálním případě mělo vypadat tělo každého člověka, který se v tom kterém sportu touží dostat až na úplný vrchol.

Sečteno a podtrženo, Schatzovy fotografie ukazují, jak vizuálně odlišných – a přesto ve všech případech dokonalých – výsledků lze dosáhnout kombinací vhodných genetických dispozic a tvrdého tréninku.

Související články

Další články