Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Vejce jsou nejdražší za posledních pět let! Jak poznat kvalitu? Tady máte pár tipů!

Zdroj: archiv
Velikonoce jsou za dveřmi, a tak už většina z nás nakupuje vajíčka. Jenže ta jsou nejdražší za posledních pět let. Kde sehnat ty levnější a jak poznat, že je vejce kvalitní?

Vajíčka bychom měli vybírat opravdu pečlivě, ne všechna jsou kvalitní a za dobrou cenu, některá jsou zbytečně předražená a rychle se kazí. A to rozhodně nechceme, ještě když se blíží Velikonoce! Na co bychom si měli při nakupování vajec dát největší pozor

Než si vejce koupíte, pozorně se podívejte, jestli nejsou někde nakřáplá a nemají porušenou skořápku. Navíc by měla být čistá a označená. Krabice s vajíčky by neměla být mokrá a měla by se skladovat v teplotě do 10 stupňů. Tohle všechno byste si před koupí měli zkontrolovat.

Také hodně záleží na druhu vajíček. Na našem trhu je jich několik. Na Velikonoce určitě většina z nás shání především bílá vejce, aby se nám na ně dobře malovalo Nejdéle vám ale vydrží hnědá vejce.

Tento rok jsou na českém trhu nejdražší vejce od roku 2012. Jedno vejce tak vyjde průměrně na 2,84 korun, takže průměrný Čech vydělá na plato vajec za 29 minut, což je o šest minut více než loni. Vyplývá to z analýzy společnosti Česká distribuční na základě nabídky vajec v letácích obchodních řetězců před Velikonocemi

Za 10 kusů v Albertu zaplatíte 24,90 korun! V Kauflandu najdete vejce o 5 korun dražší, ale pokud vyrazíte třeba do Billy, Tesca nebo Globusu, koupíte je až za 34,90. Mnohem více se vyplatí vejce koupit ve větším množství, jedině tak ušetříte Tak hurá pro vajíčka, ať je máte připravená na Velikonoce!

Související články

Další články