Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Vědci zjistili, co vás udělá skutečně šťastnými: 5 obyčejných věcí, které doporučují

Zdroj: profimedia.cz
Dívat se na svět pozitivně, zbytečně se nestresovat, užívat si každý den, jako by byl tím posledním… jasně, tohle všechno známe. Jenže tak nějak to nefunguje a vydržíme to maximálně den nebo do té doby, dokud nás zase někdo nevytočí. Recept na štěstí tedy snad ani neexistuje, ovšem fundované hlavy vědců se mu podívaly na zoubek a zjistily, že recept sice není, existuje však pár rad, které vás přece jen mohou udělat šťastnějšími.

1. Najděte něco, co vás zaujme tak, že se zapomenete i najíst

Tohle jste určitě někdy zažili. Ponoříte se do práce, zaujme vás třeba film, když najednou zjistíte, že jste se zapomněli najíst nebo že se vám chce na toaletu. Důležité je v takový okamžik se zastavit a uvědomit si svůj zájem. Baví vás něco tak, že zapomenete na své okolí? Držte se toho a rozvíjejte v této oblasti svůj talent, doporučuje expert na osobnostní rozvoj Mark Manson!

2. Obklopujte se modrou barvou

Modrá barva zvedá sebevědomí, potlačuje stres a navozuje pohodovou náladu. Během testu, který provedli vědci z britské univerzity v Sussexu, zjistili, že schopnosti lidí vystavených pohledu na modrou barvu se zlepšily. Rychleji reagovali, rychleji pracovali.

3. Pijte kávu

Když budete pít kávu, nehrozí, že by se u vás tak často projevovala deprese. Alespoň to tvrdí vědci z Harvardu. Pouhé dva šálky denně podle výsledků jejich studie snižují riziko sebevraždy o polovinu. Mimoto nejenže vás dobře nabudí a probudí, káva přispívá k produkci neurotransmiterů, které podporují pocity radosti a štěstí.

4. Nebuďte skrblík

Dělá vám radost obdarovávat lidi kolem sebe? Jen tak dál, radí časopis Psychological Bulletin, který vydává Americká asociace psychologů. Peníze neznamenají štěstí a kdo není skrblík, má prý paradoxně bohatší a šťastnější život.

5. Nesrovnávejte se v sexu

Tim Wadsworth z univerzity v Coloradu studoval, jaký má sex vliv na štěstí, a došel k závěru, že bychom neměli srovnávat své sexuální výkony s ostatními. Lidé, kteří se milují pravidelně, ale myslí si, že je to méně než lidé z jejich okolí, jsou méně šťastní.

Související články

Další články