Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Ve Francii testovali léky na lidech. 6 z nich bojuje o život!

Lidé, co si lék vzali, teď leží v kómatu.
Zdroj: Profimedia.cz
Šest lidí, kteří pozřeli testovací lék, je ve vážném stavu a bojují o život. V západní Francii pro jednu soukromou laboratoř testovali nový lék. Jenže jejich počin je může stát život. Jeden člověk upadl do kómatu a další bojují o holý život. Lék si vzalo 90 testujících lidí!

Celá tragédie se stala v západní Francii, kdy lidé testovali lék v portugalské laboratoři Bial. Francouzská ministryně zdravotnictví Marisol Touraine to potvrdila.

„Test se uskutečnil v soukromém, úředně povoleném zařízení, které se zaměřuje na klinické zkoušky,“ uvedlo ministerstvo. A dodalo, že zdravotní stav šesti postižených byl v pořádku, teda jen do té doby, než pozřeli ten medikament.

Šestice mužů ve věku od 28–49 let začala od 7. ledna brát lék dobrovolně. Bohužel se jim dost přitížilo, jsou ve vážném stavu a muž, který upadl do kómatu, měl dokonce prodělat klinickou smrt.

Tragédie se měla stát v laboratoři firmy Biotrial, která sídlí v Rennes a má pobočky v Británii a Spojených státech. Teď momentálně testovali lék proti bolesti, který obsahuje chemikálii, která se podobná jedné látce v konopí.

Dobrovolníci za testování dostávají 2 700 až 121 600 korun, ale stálo jim to za to, když je teď jejich život na vlásku? Teď už je pozdě se nad tím zamýšlet a musí se jen doufat, že se z toho nakonec nemocní lidé dostanou a nebudou nijak postiženi. Sama laboratoř nyní pozastavila veškeré zkoušení dalších léků.

Související články

Další články