Harley Dabbs (21) je dnes sebevědomá mladá žena. Nebylo tomu ale tak vždy. Američanka má za sebou časy, kdy prožívala deprese a vážně přemýšlela o sebevraždě. Na vině byl její vzhled.

Harley ve dvou letech totiž uvízla v hořícím domě a skončila s popáleninami na 85 procentech svého těla. Její prognóza tehdy nebyla vůbec dobrá a šance na přežití byla podle lékařů jenom dvouprocentní.

Nakonec se jí z nejhoršího podařilo dostat, ale zůstala jí doživotní upomínka v podobě jizev. A právě kvůli nim si jako dospívající vytrpěla šikanu a stavy vlastní méněcennosti.

„Ve čtrnácti jsem začala mít deprese. Nenáviděla jsem svůj vzhled a chtěla jsem zemřít. Mnohokrát jsem přemýšlela o sebevraždě. Bylo pro mě strašně těžké jít do školy nebo na jiná veřejná místa. Byla jsem dokonce schopná v létě nosit kabáty a kalhoty,“ vzpomíná na těžké období svého života mladá žena.

Podobná zkušenost ji mohla buď skutečně definitivně zlomit, nebo naopak nakopnout. Harley si nakonec zvolila druhou cestu. „Už jsem byla unavená ze způsobu, jak jsem o sobě přemýšlela. Došlo mi, že v jádru nejsem tou negativní osobou a že to, co se mi stalo, se stalo z nějakého důvodu.“

Svým životním příběhem chce být nyní inspirací také pro další podobně postižené lidi.