Maturitní ples je jednou z nejdůležitějších událostí v životě dospívajících dívek. Šestnáctiletá Terri Calvesbert si ho však užila mnohem víc než většina jiných teenagerů. Ne snad kvůli tomu, že ji na něj odvezl luxusní Rolls-Royce, ale protože jako malá jen o vlásek unikla jisté smrti. To, že mohla v kruhu svých přátel a profesorů oslavit zakončení středoškolských studií, lze považovat za malý zázrak.

Když byly Terri dva roky, v domě jejích rodičů vypukl ničivý požár, při kterém utrpěla popáleniny na 90 % těla. Přestože podstoupila přibližně padesát bolestivých operací, její tvář zůstane znetvořená už navždy.

V žáru plamenů Terri přišla o vlasy, nos i oční víčka. Popálení unikl jen jediný kousek její kůže, který chránily mokré plenky. Není se co divit, že když ji zasahující hasiči nalezli, nejprve se domnívali, že jde o ohořelou panenku. Lékaři jí s přihlédnutím k jejímu věku i k rozsahu zranění dávali minimální šanci na přežití. Terri se však projevila jako bojovnice a navzdory všem prognózám nezemřela.

Na celém příběhu je nejsmutnější skutečnost, že požár vznikl kvůli nedbalosti Terriiny matky. Ta totiž nechala v ložnici zapálenou cigaretu a odešla. Její dcera i manžel jí sice toto osudové selhání odpustili, ale výčitek svědomí se nezbaví až do konce svého života. Jen dva měsíce po nehodě svou rodinu opustila.

Terri, která stále nosí blond paruku, bude potřebovat další operace a kožní štěpy. Její tragický osud se dotkl srdcí tisíců lidí z celého světa, ale ona sama se rozhodně neutápí v sebelítosti. Je velkou milovnicí přírody a chystá se jít studovat pečovatelství o zvířata na Otley College.