Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ve 2. kole prezidentských voleb volí více lidí než v prvním! Českobudějovický okrsek nabízel voličům, ať hlasují pro Pavla Fischera!

+ Dalších 12 fotografií
Druhý den druhého kola volby prezidenta na další pětileté období začal v Česku v sobotu v 8 hodin a zájem o ni je neobvyklý. O vítězi duelu, v němž proti sobě stojí současná hlava státu Miloš Zeman a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, bude jasno kolem 16. hodiny. Někde panují zmatky kolem volebních lístků. Nejhorší přešlapy se staly v českobudějovickém okrsku, tam voličům nabízeli lístek se jménem Pavla Fischera.

Svůj hlas mohou lidé odevzdat do 14 hodin. A mezi oběma soupeři se strhne velká bitva. Druhé kolo prezidentských voleb neuniklo velké pozornosti zahraničních médií. Souboj současného prezidenta Miloše Zemana s Jiřím Drahošem popisují jako duel proruského a protiimigračního politika s proevropským akademikem a svým způsobem politickým nováčkem.

V pátek byl zájem o volby větší než v prvním kole. K volebním urnám dorazila zhruba polovina voličů, před dvěma týdny byla účast čtyřicetiprocentní. V některých volebních místnostech dokonce došly hlasovací lístky, tak velký je zájem o volby.

Šokující situace nastala v českobudějovickém okrsku. Tam komise voličům několik minut nabízela lístky se jménem kandidáta Pavla Fischera, který ale do druhého kola prezidentské volby nepostoupil. Předsedkyně 22. okrsku Jana Šejharová se za přešlap omluvila s tím, že komise prostě dostaly k dispozici lístky se jmény tří kandidátů.

Související články

Další články