Facebook si na obsahu, který sdílíte, dává záležet. Nelíbí se mu nahota, násilí, zvlášť háklivý je na bradavky a intimní partie. A teď má údajně bannovat bannovat i fotografie koček! Samozřejmě si můžete na zeď umístit vašeho domácího mazlíčka. Pokud ale zveřejníte fotku kočky v obleku s kravatou, bude prý zle.

Pro lidi je to jen vtipná fotografie, díky které si můžou dělat legraci ze svého nadřízeného. Ale pro Facebook se jedná o nepřijatelný obsah. „Kamarád mi poslal tuto fotku přes WhatsApp a mně přišla vtipná, tak jsem ji sdílel na Facebooku. Během pár vteřin se mi však účet odhlásil a nemohl jsem se přihlásit ani na mobilu, tabletu ani na počítači. Hlásilo mi to, že můj účet je zablokovaný,“ řekl Varun Krishnan.

Samozřejmě si všichni mysleli, že si z nich utahuje, a nikdo mu to nevěřil. Proč by měl Facebook blokovat účty po tom, co si na něm zveřejníte kočku v obleku? A tak to někteří zkusili z legrace a pak se hodně divili. Facebook jim účet hned zablokoval. Přitom by fotka neměla porušovat regule Facebooku ani jeho striktní politiku.

Jenže když se na fotografii podíváte pozorně, všimnete si nápisu na obleku u pravého ramene. Sice není úplně jasné, co je tam napsáno, ale právě to by mohl Facebook považovat za nevhodné. Když ale nápis grafici smazali a uložili ji znova bez historie, i tak Facebook blokoval účty. Kočka v obleku je prostě na této sociální síti nežádaná. Vzhledem k neuvěřitelnosti celé historky jde ale spíš o hoax. A zkoušet to rozhodně nebudeme!