Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Varování meteorologů na víkend: Česko zasáhne vedro, které se ale zlomí v brutální bouřky!

Bude to asi síla…
Zdroj: profimedia.cz
Dle aktuálního varování Českého hydrometeorologického ústavu by měla naši zemi zasáhnout vlna veder a bouřek. Zatímco teploty budou vysoké na většině území, bouřky by se dle meteorologů měly vyhnout Středočeskému kraji. Bouřky přijdou už v sobotu odpoledne.

Podle aktuálního varování Českého hydrometeorolo­gického ústavu by měla Česko zasáhnout vlna veder a bouřek. Zatímco teploty budou vysoké na většině území, bouřky by se podle meteorologů měly vyhnout Středočeskému kraji. Bouřky přijdou už v sobotu odpoledne.

Podle nejnovějších zpráv hydrometeorolo­gických stanic by vlna veder měla o víkendu zasáhnout celou republiku, ale především pak Jihomoravský a Moravskoslezský kraj, dále nejvíce střed a sever Moravy. Tam by měly teploty ve večerních hodinách dosáhnout až 34 stupňů Celsia. Vzhledem k silným tlakovým změnám odborníci nedoporučují dlouhý pobyt na přímém slunci a je nutné striktně dodržovat pitný režim.

Česko by pak měly zasáhnout i bouřky se silným přívalovým deštěm, kroupami a nárazovým větrem o síle zhruba 20m/s. Ty by se dle předpovědí měly kompletně vyhnout Středočeskému kraji. Bouřky budou přicházet od západu, kde v době polední zasáhly Ústecký, Středočeský kraj a Prahu. Zatím největší sílu zaznamenali na Jablonecku, kde kvůli ničivému větru museli na několika místech zasahovat hasiči.

Studená fronta bude postupovat na východ Čech a postupně nabírat na síle. Nejsilněji by pak ve večerních hodinách měla zasáhnout na jihu Moravy a Slezska. Odborníci doporučují dbát na zvýšenou bezpečnost. Silný vítr budou provázet srážky o 40 mm a krupobití.

Výstraha před nevlídným počasím by se měla vztahovat na regiony v těchto časových intervalech: Na Ústecký kraj od 11 do 18 hodin, Pardubicko, jih Moravy a Vysočina Od 15 hodin do 1 hodiny ranní, Zlínsko, Olomoucko a Moravskoslezský kraj pak 17. hodina odpolední až 2. hodina ranní. V těchto hodinách je třeba dbát na zvýšenou bezpečnost a nepobývat příliš venku. V noci na neděli by pak bouřky měly výrazně slábnout.

Související články

Další články