Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Vánoční trhy v Německu: Mladíci na ulici ubili hasiče (†49). Okřikl je, že jsou hluční

Vánoční trhy v Německu: Mladíci na ulici ubili hasiče (†49). Okřikl je, že jsou hluční
Zdroj: youtube.com - WELT Nachrichtensender
německo v šoku
V Augsburgu byl na ulici zavražděn Roland S. Bylo mu 49 let a pracoval jako hasič. Vracel se s přítelkyní a kamarády z vánočního trhu a rozhodl se, že okřikne partičku teenagerů. Kluci se s ním začali hádat a pak ho ubili. Podle německého tisku mají mladíci kořeny mimo Německo.

Obyvatelé města Augsburg jsou v šoku. Na ulici byl zavražděn 49letý hasič Roland S. Muž se vracel s partnerkou a dalším párem z vánočního trhu. Byl klidný páteční večer. Jenže muž se rozhodl, že okřikne partičku hlučných teenagerů.

Došlo k hádce a pak dva mladíci hasiče udeřili do hlavy. Roland padl na zem a zemřel, útočníci se dali na útěk. Německý ministr vnitra Horst Seehofer je zaskočen z toho, co se v Augsburgu stalo. "Opravdu mě znepokojilo, že v Augsburgu byl zabit mírumilovný občan, zkrátka ho ubili k smrti," uvedl ministr vnitra v televizním vysílání.

Policii se podařilo oba mladíky (ve věku 17 let) zadržet. Podle úřadů se narodili v Augsburgu, ale mají kořeny v migrantských rodinách. Podle deníku Bild má jeden z mladíků německé, turecké a libanonské občanství, jeho kamarád má údajně italské občanství. Německá policie uvedla, že v pondělí k případu uvolní další informace.

Související články

Další články