Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Vánoční trhy: Staromák rozzáří nová výzdoba a objeví se pohádkový princ!

Organizátoři slibují ještě kouzelnější Vánoce než loni.
Zdroj: trhypraha.cz
+ Dalších 14 fotografií
nenechte si ujít
V období Vánoc se na Staroměstském náměstí, Václavském náměstí a náměstí Republiky pořádají každoročně vánoční trhy. Ty se letos ponesou v duchu tradičních českých motivů. Inspirací pro letošní rok je kromě českých Vánoc především již klasická pohádka Tři oříšky pro Popelku. Stromeček na Staroměstském náměstí tedy nerozsvítí nikdo jiný, než pohádkový princ Pavel Trávníček a my zaručujeme, že o tuto událost rozhodně nechcete přijít! Program je totiž opravdu pestrý, na své si přijdou jak děti, tak dospělí.

Letošní Vánoční trhy začínají 1. prosince a končí 6. ledna příštího roku. Program je tento rok pestřejší než kdy dřív a samotná pohádková tematika vyzývá k návštěvě. Nenechte si ujít to nejlepší, co vánoční trhy nabízí, počínaje každodenními vystoupeními na Staromáku, přes nespočet stánků, po velkoplošnou projekci, kde budou promítány pohádky

V loňském roce se trhy nesly v duchu historie, letos Prahu ovládne pohádková atmosféra. Výzdoba i stánky budou inspirovány filmem Tři oříšky pro Popelku Tři centrální náměstí se zahalí do zlaté, červené a bílé barvy. Ani stromeček nebude výjimkou, zdobit ho budou například lískové oříšky, bílé zvonky a spousta dalších tematických ozdob. Z trhů si budete moci kromě zážitků odnést i zajímavou památku - bude se zde nacházet fotokoutek s Popelčiným střevíčkem, který můžete obout.

Program je ideální i pro rodiny s dětmi, mezi stánky najdete například výtvarnou dílnu a projekci s promítáním pohádek a večerníčků

Dospělí si mohou projít přes stovku stánků, nabízejících téměř veškeré vánoční zboží, na které si lze vzpomenout. Především milovníci vánočních pochutin na trzích nebudou vědět, kam se dřív obrátit - stánky budou nabízet pečené kaštany, cukroví i vánoční perníčky, které budete moci zapít horkým punčem či svařákem. Pokud vás sladké zrovna neláká, můžete si pochutnat na klobáse, grilovaném kuřeti, či vepřovém kolenu.

Trhy letos potěší i ekologicky smýšlející návštěvníky Veškeré občerstvení totiž bude podáváno ve stoprocentně kompostovatelném nádobí, které mohou návštěvníci vyhazovat do speciálních košů umístěných na náměstí. Vánoce tedy letos nebudou jen pohádkové, ale i čisté, bio nádobí totiž rapidně sníží množství odpadků.

Protože Vánoce jsou časem, kdy na sebe máme být hodní a navzájem si pomáhat, součástí trhů budou i charitativní projekty Přispět budete moci například na onkologicky nemocné či sociálně znevýhodněné děti.

Ať už navštívíte Staromák, Václavák, nebo náměstí Republiky, rozhodně nebudete litovat. Trhy budou letos místem, kde nasajete skutečnou vánoční atmosféru.

Stále nejste přesvědčeni, zda trhy navštívíte? Podívejte se do galerie na ty nejkrásnější fotky z minulého roku a sami uvidíte, že letos návštěvě neodoláte!

Související články

Další články