Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019 Vánoce 2019

Nejnovější kauzy

Válka nezná slitování: Holčička (†7) z Jemenu, jejíž fotka dojala svět, zemřela hladem!

smutný příběh
Ve válkou zmítaném Jemenu řádí hladomor. Denně umírají stovky zbídačených lidí. Mezi ně se zařadila i teprve sedmiletá holčička, jejíž fotka tento týden obletěla celý svět.

Občanská válka v Jemenu je jedním z nejkrutějších konfliktů současnosti. Smrt ale není přítomná jen ve střetech povstalců s vládními vojsky, ale i v urpchlických táborech.

V zemi totiž řádí hladomor a na nedostatek jídla umírají stovky lidí. Na věčnost bohužel odešla i teprve sedmiletá dívenka Amal Hussein. Její fotka tento týden dojala svět k slzám. Pořídil ji fotograf deníku The New York Times Tyler Hicks, aby všem zprostředkoval nefalšovaný pohled na hrůzy této války.

Boje trvající už čtyři roky vyvolaly humanitární krizi, která je nyní podle OSN vůbec největší na světě. Poslední dostupná data, která jsou přibližně dva roky stará, mluví o 10 000 obětech. Do dnešního dne ale podle odhadů číslo vzrostlo až na 50 000 mrtvých Jemenců.

Mohlo by vás zajímat

Další články