Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Válka na Ukrajině: Těhotná blogerka z rozbombardovaného Mariupolu porodila holčičku!

Ukrajinská blogerka porodila holčičku.
Zdroj: Twitter Ukrainian War
+ Dalších 9 fotografií
Válka na Ukrajině

Během náletů na dětskou nemocnici a porodnici v Mariupolu muselo být evakuováno veliké množství těhotných žen a dětí. Ruští vojáci tato místa ostřelovali a zabili tři lidi, z toho jedno dítě. Jednou z těch, které se podařilo dostat do bezpečí, byla i ukrajinská beauty blogerka Mariana Višegirská. Právě ta den po bombardování porodila holčičku, která dostala jméno Veronika. Informace přinesl web The Guardian.

Ukrajinská beauty blogerka Mariana Višegirská byla jednou z žen, které byly vyfotografované během útěku před bombardováním mariupolské porodnice. Fotografie se ihned staly virální, jenže ruské úřady začaly říkat, že se jedná o najatou herečku, která ztvárnila více těhotných žen najednou.

Mariana dlouhou dobu působí na sociálních sítích jako influencerka a beauty blogerka. Její poslední příspěvek byl z 28. února, kdy ukázala těhotenské bříško. Ruským úřadům přišlo podivné, že by žena, která se sociálními sítěmi živí, od té doby nic nepřidala. Ostatní země označily tyto ruské zprávy za dezinformace.

Matka i holčička jsou v pořádku

Den poté, co byla žena evakuována z mariupolské porodnice do jiného objektu, porodila holčičku, která dostala jméno Veronika. Informace přinesl web The Guardian. Fotografové ji zvěčnili na lůžku, jak drží své novorozeně a na sobě má totéž pyžamo, co na fotografiích z evakuace. Na dalším snímku se také nachází otec dítěte.

Dezinformace ze strany Ruska

Ruská ambasáda v Londýně v sérii tweetů uvedla, že porodnice již nesloužila jako civilní objekt, proto začali s útokem. Podle nich se tam přemístila ukrajinská armáda. Tweety byly následně smazány.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy