Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

V pátek přibyl rekordní počet nově nakažených koronavirem: Hygienici nestíhají trasovat

V pátek přibyl rekordní počet nově nakažených koronavirem: Hygienici nestíhají trasovat
Zdroj: Pixabay
Koronavirus
Během pátku v Česku opět přibyl rekordní počet nově nakažených koronavirem. Laboratoře odhalily dalších 1 447 případů. Mezitím hygienici hlásí, že nestíhají trasovat všechny kontakty lidí nakažených koronavirem.

Za poslední dny v České republice rapidně stoupá počet nově nakažených koronavirem. Od 1. března, kdy se v zemi začali objevovat první nakažení, bylo zaznamenáno celkově 33 860 nakažených koronavirem. Hygienici nestíhají trasovat.

Rekordní nárůst

Jen za pátek laboratoře odhalily rekordních 1 447 nově nakažených koronavirem. Už počtvrté v řadě denní přírůstek překonal tisícovou hranici. Aktuálně je v Česku 12 260 aktivních případů, tedy nejvíce od začátku epidemie. Naštěstí většina má lehký průběh nemoci. Podle posledních údajů ke čtvrtku je s nemocí covid-19 hospitalizovaných 264 pacientů.

Za tento týden v zemi přibylo už více než 5 700 potvrzených případů. Stoupá i počet hospitalizovaných, který za minulý měsíc stoupl o dvojnásobek. Počet lidí ve vážném stavu se zvýšil téměř na čtyřnásobek.

Hygiena nestíhá

Hygienici přiznali, že nestíhají trasovat všechny kontakty lidí nakažených koronavirem. Čeští hygienici by chtěli omezit trasování, aby měli více prostoru trasovat jen rizikové kontakty. Jenže to WHO důrazně nedoporučila vzhledem ke zhoršující se situaci.

Česko zvažuje možnost takzvaného sebetrasování. Člověk s pozitivními testy by na webu vyplnil formulář se svými kontakty z posledních dní.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy