Camden Market je oblíbené místo jak pro domácí, tak pro turisty. Je to město ve městě, kde je velké množství trhů, obchodů, vetešnictví, restaurací a klubů. Místa jsou propojena i podzemními chodbami a o víkendu bývá v Camdenu narváno. Proto je opravdu štěstí, že se nikomu nic nestalo. Tedy aspoň podle posledních zpráv.

Podle informací Daily Mail začalo hořet v restauraci Gilgamesh a oheň se poté rozšířil dál do zbývajících tří pater. Požár vypukl kolem půlnoci a na místě zasahovaly desítky hasičů. Lokalita je nyní pod kontrolou a žádné další požáry nehrozí.

Hasiči potvrzují, že dosud nenašli žádné zraněné, nicméně nevylučují, že během bližšího zkoumání místa se může situace změnit. „Bude to delší proces a jisti si budeme až ráno,“ řekl tiskový mluvčí záchranných složek.

„Oheň úplně ozářil oblohu. Zrovna jsem projížděl kolem Camden Marketu a na vrcholu budovy jsem viděl plameny. Šílená, šílená scéna,“ popsal jeden ze svědků situaci na Twitteru.

„Plameny se šířily strašně rychle. Lidé okolo postávali a dívali se na tu spoušť. Nikdo si netroufl jít blíž. Báli jsme se, že to celé bouchne, když je okolo tolik restaurací,“ říká svědkyně Joan Ribes.

Camden Market je kultovní londýnská lokalita s více než 1000 obchůdky a nachází se zde velké množství restaurací a stánků.