„Před několika týdny si sedla jedna dívka v kině na něco píchajícího na sedadle. Když vstala, aby zjistila, co to bylo, našla zapíchnutou jehlu do sedadla, na které byl připevněn vzkaz: Právě jsi byl(a) nakažen HIV,“ tak zní začátek poplašné zprávy (tzv. hoaxu), která se v posledních dnech opět začala šířit na Facebooku.

Poplašnou zprávu na Facebooku sdílejí tisíce Čechů. Zpráva na první pohled může vypadat věrohodně, protože jsou pod ní podepsáni lidé, kteří skutečně existují. Jen netuší nic o tom, že jejich podpisy jsou u tohoto hoaxu o jehle v kině.

Tento hoax se na českém internetu zjevuje pravidelně. Poprvé se zřejmě objevil už v roce 2001. V nepra­videlných časových intervalech se od té doby objevuje na sociálních sítích a v médiích. „Je to hoax, který se na internetu šíří už několik let,“ uvedla pro eXtra.cz olomoucká komisařka Marie Šafářová.

Nenechte se tedy vyděsit. V České republice není znám případ, že by se někdo nakazil od jehly ponechané v kině. Občas je dobré se zamyslet nad tím, co na Facebooku sdílíme. Mnohdy jen vyvoláváme zbytečný strach u naivních lidí.