Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

V Indii odstraňovali největší nádor všech dob! Vážil neuvěřitelných 55 kilo!

Muž se kvůli obřímu nádoru nemohl čtyři roky hnout z postele.
Zdroj: profimedia.cz
Největší nádor na světě - tak mluví o tumoru mladého Inda šokovaní lékaři. Po prohlédnutí galerie jim nejspíš dáte za pravdu!

V minulém roce jsme vám ukazovali největší nádor na světě. Ten je ovšem jenom drobeček v porovnání s aktuálním rekordmanem.

Růst začal v roce 2008 na stehně Inda Gurmeeta Singha. Ve svém maximu vážil neuvěřitelných 55 kilogramů! Dnes šestadvacetiletý muž byl kvůli němu upoutaný čtyři roky na lůžko a je vlastně zázrak, že se mu vůbec podařilo přežít.

V nemocnici v Novém Dillí letos konečně podstoupil operaci, během níž mu byl nádor odstraněn. Gurmeetovi byla během zákroku amputována celá pravá noha a kus pánevní kosti. On je ale podle svých slov neskutečně šťastný a nemůže se dočkat, až si s pomocí chodítka po dlouhé době zase stoupne.

náročnosti operace promluvil doktor Durgatosh Pandey: „Když nám ho sem přivezli, nádor byl extrémně velký a krvácel. Byl plný vředů a zanesený infekcí. Každý krok v operaci byl náročný a nesl s sebou rizika. Jednalo se pravděpodobně o ten největší maligní nádor, který byl kdy ve světě odstraněn.“

Vy jste něco většího snad už viděli?

Související články

Další články