Požár, při kterém zemřely tři děti (†1, †4 a †9), vzbudil sousedy. Zdá se, že začalo hořet právě v jejich pokoji, v němž se topilo přímotopem. Podle TN.cz sousedka popsala, že zevnitř slyšela dětský pláč. Starosta zase tvrdí, že rodina byla sociálně slabá a do Oleksovic, kde se tragédie udála, utekla před dluhy.

Matka a další tři dospělí byli zraněni jen lehce, a tak byli následně propuštěni z nemocnice. Před polednem dorazila na místo srovnané se zemí s kamarády i otcem jednoho z dětí. Její reakce ale všechny šokovala. Na dům se sotva podívala a pronesla: „Jedeme se naobědvat!" Následně nasedla do auta a odjela, píše Blesk.cz. Předtím ještě stačila vynadat novinářům, jelikož nechtěla být focena. Přítomní kriminalisté byli z její reakce opravdu rozpačití. Kdo se stará o jídlo, když mu zemřou tři děti?

Při strašlivém požáru byla v domě přítomna i jejich nemohoucí babička. "Byla při vědomí a nechtěla dům ani opustit. K dětem jsme se nemohli dostat,“ popsal peklo Blesku dobrovolník Marek Šandor. Nyní se hovoří o finanční sbírce, která by měla postižené rodině pomoci.