Čím dál na Západ od České republiky, tím horší představy o Češích. Zatímco my se hrdě považujeme za srdce Evropy a ukázkově západní společnost, v Německu a dále mají Čechy za barbary z východu, co neznají elektřinu a za pár dolarů prodají vlastní sestru.

Když pomineme to, že na tom určitá dávka nepříjemné pravdy skutečně je, polínka do ohně přidávají i nešťastné pokusy o filmy, které zobrazují Čechy jako zemi kanibalů, úchylů a vlčích dětí (viz film Hostel).

Snímek pod názvem I am here se částečně natáčel v Čechách, zřejmě kvůli nízkému rozpočtu. Přirozené zástupy prostitutek lemujících české silnice nejspíš ušetřily tvůrcům nemalé peníze za kompars.

I am here se zpočátku tváří jako fertilní thriller, u něhož vám bude připadat záživnější i sledování praskajícího popcornu v mikrovlnce. Poté, co film vyčerpá svou zásobu na sebe nenavazujících šablonovitých situací, zjistíte, že žijete v zemi, kde všechny ženy jsou prostitutky, co neznají antikoncepci, a chlapi zas vrazi a narkomani. A všichni do jednoho tu podnikají v oboru nelegálního prodeje dětiček. Všepronikající cynismus a beznaděj dělají z tohoto hororu pro neplodné ženy opravdu neúnosný zážitek.

I am here dorazí do kin v roce 2016. Pokud tedy do té doby džihádisté všechny kina nezavřou. Což by v případě tohoto filmu snad ani nevadilo!