Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Už dvacet let čeká na Boha: Seznamte se s mnichem, který žije ten nejosamělejší život na světě

Maxime Qavtaradze, gruzínský mnich, který se chce dostat co nejblíž Bohu.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie

Dvacet let prožil v extrémní samotě, ale jak on sám tvrdí, jedině mu to pomohlo. Gruzínský mnich Maxime Qavtaradze (59) se rozhodl hledat smysl života ihned po pádu komunismu ve své rodné zemi a jediný klíč k nalezení toho smyslu byl spojit se co nejblíže s Bohem.

Vzal to trochu doslova. Odstěhoval se na skálu Katskhi, i když v tomto případě je slovo „odstěhoval“ trochu zavádějící, jelikož skromný muž si přinesl akorát šatstvo. Prastarý gruzínský klášter, který vypadá spíše jako hodně vetchá chatrč, přijal svého jediného obyvatele ve výšce 40 metrů. A že je to opravdu abnormální izolace, o tom svědčí i to, že nahoru a dolů za Maximem vám to po žebříku potrvá skoro půl hodiny.

A ještě u toho budete mít pevně zavřené oči strachem.

Občas přijímá i návštěvy, ale i velevážení kněží v suknech a problémoví mladíci, kteří hledají útěchu, si musí projít martyriem výstupu na skálu. To však podle Maxima odrazuje právě ty, kdož doopravdy nemají zájem hledat duchovní radu.

Jistě vás zajímá, co celý den dělá. Tedy kromě toho, že mu hodně času zabere vytahování jídla nahoru, se buď modlí, nebo čte staré spisy. A pečlivě se připravuje na setkání s Bohem. Nedivíme se tomu, protože kdyby se měl Bůh jen jednou někomu ukázat, určitě to bude na nedostupné čtyřicetimetrové skále v Gruzii, kde žije už dvacet let osaměle jen jeden člověk.

Související články

Další články