Tenhle spor bude pro italský soud oříškem! Na jedné straně stojí slavná filmová herečka Lollobrigida, která tvrdí, že se za žádnou cenu za svého exmilence Javiera Rigaua (54) nevdala. Na druhé straně stojí Rigau se všemi doklady a svědky, kteří byli v roce 2010 přítomni svatbě ve Španělsku. A teď, slavný soude, kdo má pravdu?

Na to, že je vdaná, prý Lollobrigida přišla v roce 2012, když brouzdala na internetu. Ohlásila to na policii s tím, že byla podvedena a její ex zneužil hereččin podpis. Chce se prý dostat k jejímu jmění a jde mu hlavně o dědictví.

Tenhle případ je jako jedna velká groteska. Rigau je totiž bohatý podnikatel, který má mnohem větší balík než Lollobrigida, a tak podle jeho právničky nemá zapotřebí usilovat o její majetek, notabene čekat na dědictví.

V neprospěch herečky také mluví fakt, že v roce 2010 přijela osobně do Barcelony žádat o povolení k svatbě v zastoupení. Aby toho nebylo málo, herečka měla sice svatbu naplánovat, ale osobně se svojí vlastní svatby nezúčastnila, zastupovala ji jiná žena a svatbě bylo přítomno osm svědků. Svatba v zastoupení se využívá ve chvíli, kdy se jí ženich nebo nevěsta nemůže z pádných důvodů zúčastnit.

Ať tak, či onak, soudce to při rozhodování nebude mít jednoduché. Před sebou má buď podvodníka, nebo dámu, která nám, se vší úctou k Lollobirigidě, už tak trošku senilní. Středeční líčení žádný posun nepřineslo, soud proto proces odročil na září.