Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Milovníci papundeklů jásají: Ústavní soud potvrdil, že Brožová je trabant!

Zdroj: herminapress.cz, Profimedia.cz

Když v roce 2006 manžel Heleny Vondráčkové (66) Martin Michal v rozhovoru na Frekvenci 1 přirovnal svou ženu k mercedesu a Kateřinu Brožovou (46) k trabantu, dala ho Brožová k soudu. Spor byl rozdělen na dvě žaloby - ochranu osobnosti a nekalou soutěž, kterou Brožová vyhrála. Herečka tehdy prohlašovala, že se ji Michal snažil stáhnout z představení muzikálu Hello, Dolly! v Bratislavě a nasadit místo ní svou ženu.

První žalobu ale Brožová prohrála a nyní podle ČTK zamítl Ústavní soud i její stížnost na rozhodnutí soudu a celý spor definitivně končí. Ústavní soud měl spis na stole už v roce 2012. Tehdy vyhověl Michalově stížnosti a nařídil Vrchnímu soudu v Praze, aby případ znovu projednal. Podle původního verdiktu se měl manažer omluvit. Ústavní soudkyně Eliška Wagnerová ale tehdy v jednom ze svých posledních nálezů zdůraznila právo na svobodu projevu a připomněla, že svobodné vynášení estetických soudů a hodnocení uměleckých kvalit představuje "důležitou součást trhu idejí".

Napodruhé už proto vrchní soud rozhodl ve prospěch Michala. Brožová si v následné ústavní stížnosti stěžovala hlavně na to, že soudy nezkoumaly Michalův motiv pro vyslovení ostrého výroku. Existují prý náznaky o zlém úmyslu. Podle nového usnesení Ústavního soudu však justice správně aplikovala první nález v téže věci, a proto neexistuje důvod k dalšímu zásahu.

Celý spor spustil Michalův rozhovor s Lubošem Xaverem Veselým v pořadu Křížový výslech, Michal tehdy neváhal na otázku, zda je Kateřina Brožová stejná kategorie jako Vondráčková, odpovědět: "Tak to vůbec nemůžete srovnávat. To je, jako byste k sobě přirovnával trabant a mercedes!"

Související články

Další články